Kategorie:

Krzesło obrotowe biurowe – wygoda dla zdrowia

Osoby wykonujące pracę siedzącą wiedzą, jak ważny jest wybór odpowiedniego krzesła. W większości firm pracownicy spędzają przy komputerze niemal pół doby. Przy tak długim czasie można odczuć znaczny dyskomfort i bóle pleców. Jednym ze sposobów radzenia sobie z bólem mięśni jest wykonywanie co jakiś czas krótkiej gimnastyki. Ulga z powodu rozruszania mięśni jest jednak krótkotrwała. Aby zwiększyć komfort podczas pracy i zapobiec rozwojowi wad kręgosłupa, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na odpowiednie krzesło obrotowe.

Krzesło obrotowe – czym się kierować przy wyborze?

Przede wszystkim czasem, który się spędza za biurkiem. Im większa ilość spędzonych godzin, tym bardziej ciało potrzebuje zmian pozycji. W przypadku 2 godzin dziennie wystarczy zwykłe krzesło obrotowe z wygodnym oparciem i regulacją wysokości siedziska. Jeśli nasz czas pracy wynosi od 4 do 6 godzin, warto zadbać o to, by krzesło posiadało dodatkowe funkcje jak np. odchylane oparcie, regulowana głębokość siedziska, możliwość swobodnego kołysania się, synchroniczny ruch oparcia i siedziska. Osoby pracujące na pełen etat po 8 godzin lub więcej powinny wziąć pod uwagę krzesła biurowe o jeszcze większej ilości funkcji. Oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem, możliwość blokady siedziska i oparcia w 5 pozycjach czy regulacja siły oporu oparcia. Aby sprawdzić dostępne możliwości, odwiedź stronę: https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe .

Dodatkowe funkcje w trosce o zdrowie

Kiedy zastanowimy się nad funkcjami, na których nam zależy, warto przyjrzeć się różnym modelom, w jakich występują krzesła obrotowe. Dla osób mających problem z kręgosłupem najlepiej sprawdzą się krzesła biurowe z wymodelowanymi oparciami. Takie rozwiązanie pomoże utrzymać sylwetkę w naturalnej pozycji. Dostępne są nawet medyczne krzesła rehabilitacyjne, których siedzisko zmniejsza nacisk na kość ogonową oraz zapewnia prawidłową pozycję miednicy. Odpowiednio wyprofilowane oparcie koryguje ułożenie kręgosłupa, stabilizując go. Osoby mające problem z obolałym karkiem powinny wziąć pod uwagę krzesło obrotowe ze specjalnym zagłówkiem. Regulowane podłokietniki zapobiegają zaokrąglaniu się pleców na wysokości łopatek oraz umożliwiają odpowiedni przepływ krwi dzięki ustawieniu rąk na wysokości biurka.

Wybierz model idealny dla Ciebie

Inwestycja w wygodne krzesło obrotowe poprawia komfort fizyczny i psychiczny. Dzięki zmniejszonemu napięciu mięśni, umysł staje się bardziej produktywny. Dolegliwości bólowe potrafią znacznie odciągnąć uwagę i uprzykrzyć wykonywaną pracę. Zakup krzesła powinien być przemyślany i dostosowany również do możliwości finansowych. Duży wybór dostępnych modeli umożliwia zakup krzesła na każdą kieszeń. Innym, równie ważnym aspektem przy wyborze krzesła jest jego dostosowanie do wystroju wnętrza. Jeśli chcesz, by Twoja praca przebiegała płynnie i bez zbędnych rozproszeń, zadbaj o stonowany charakter otoczenia. Dobrze jest, jeśli krzesła biurowe zachowane są w spokojnych, neutralnych barwach.